ΑΡΧΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΙΣΠΑΝΙΑ ΡΕΑΛ «Πεντάρα» με ιστορικό ρεκόρ για τη Ρεάλ Μαδρίτης (vid)

«Πεντάρα» με ιστορικό ρεκόρ για τη Ρεάλ Μαδρίτης (vid)

Οι Μαδριλένοι έκαναν μια χαψιά τη Γρανάδα (5-0) και συμπλήρωσαν 39 συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς ήττα
index

Χωρίς να αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα, η Ρεάλ Μαδρίτης συνέτριψε εντός έδρας με 5-0 τη Γρανάδα, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Primera Division, και έγραψε ιστορία.

Και αυτό διότι έφτασε τα 39 σερί αήττητα ματς, ισοφάριζοντας το ρεκόρ που διατηρούσε η Μπαρτσελόνα με τον Λουίς Ενρίκε στον πάγκο της.

Οι Μαδριλένοι «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο όταν και βρέθηκαν να προηγούνται με 4-0 χάρη στα γκολ των Ίσκο (12’, 31’), Μπενζεμά (20’) και Κριστιάνο Ρονάλντο (27’).

Στο δεύτερο 45λεπτο η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν έριξε το ρυθμό της, με το τελικό 5-0 να διαμορφώνεται από τον Κασεμίρο στο 58’.

All Goals & highlights – Real Madrid 5-0… από Live1Goals