ΑΡΧΙΚΗ ΛΟΙΠΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ ΒΟΛΕΪ “Καθάρισε” ξανά και πήγε στους “16” ο Ολυμπιακός

“Καθάρισε” ξανά και πήγε στους “16” ο Ολυμπιακός

Η ομάδα βόλεϊ γυναικών των “ερυθρόλευκων” δεν δυσκολεύτηκε ούτε στη Ρουμανία, παίρνοντας την πρόκριση στους “16”
1597656-new-new

Στην επόμενη φάση του Τσάλεντζ Καπ, βρίσκεται ο Ολυμπιακός που με το ίδιο σκορ του πρώτου αγώνα (3-0), πέρασε και από το Βουκουρέστι, επικρατώντας της CSM.

Δεν έπεσαν “θύμα” έκπληξης οι Πειραιώτισσες, αυτή τη φορά, όπως πέρσι, καταφέρνοντας χωρίς να χάσουν, ούτε σετ, σε δύο συνολικά παιχνίδια, να “τσεκάρουν” το εισιτήριο για τη φάση των “16” του Τσάλεντζ Καπ.

Στο πρώτο σετ, το οποίο ήταν και το μεγαλύτερο της αναμέτρησης, οι φιλοξενούμενες το κατέκτησαν με σκορ 23-25. Ο Ολυμπιακός συνέχισε δυναμικά και επικράτησε στα επόμενα δύο σετ με το ίδιο σκορ (20-25), κατακτώντας τη νίκη και παράλληλα την πρόκριση.

Τα σετ: 23-25 (27′), 20-25 (25′), 20-25 (25′)